Promo
2014.09.10 21:26

Inauguracja strony Kolegium św. Benedykta

Kolegium św. Benedykta

1 września 2014 r.  zainaugurowana została działalność Kolegium Św. Benedykta (zob. http://christianitas.org/news/akt-zalozycielski-kolegium-sw-benedykta/), a dziś z radością informuję o tym, że dostępna jest już nasza strona internetowa, do odwiedzenia której serdecznie Państwa zapraszam: www.benedykt.edu.pl

Formacja dzieci i młodzieży nie jest to możliwe w oderwaniu od Prawdy, Dobra i Piękna, których źródłem i pełnią jest Bóg. Zawsze marzyłem o szkole, która umożliwi mi poświęcenie się dziełu współpracy z Rodzicami zatroskanymi o chrześcijańskie wychowanie i kształceni swoich dzieci. Szkole, która czerpiąc z doświadczeń pokoleń, potrafi przygotować swoich wychowanków do odkrycia i odpowiedzenia na Boże powołanie w realiach współczesnego świata. Aby to urzeczywistnić potrzebni są ludzie gotowi do zaangażowania się w to dzieło. Wierzę, że takich właśnie spotkałem – ufam, że z czasem będą dołączali kolejni – tworząc środowisko edukacyjne po to, by mogli, jak przystoi, po chrześcijańsku dzieci swoje wychować… (Leon XIII).

 

Artur Górecki


Artur Górecki

Artur Górecki (1975) doktor historii, ukończył także studia filozoficzno-teologiczne i zarządzanie oświatą; autor książek poświęconych historii społecznej i życiu religijnemu w XIX i na początku następnego stulecia, artykułów, przyczynków naukowych i recenzji; nauczyciel i wieloletni dyrektor placówek edukacyjnych różnych szczebli; propagator edukacji klasycznej.