Słuchowisko
2020.09.03 19:13

…Matka…

(JEŚLI MOŻESZ, ZAŁÓŻ SŁUCHAWKI)

autor: Piotr Tabakiernik

czyta: Bartosz Mazur

gościnnie: Anna, moja Mama

Specjalne podziękowania dla Agnieszki Kowalskiej, która wykonała utwór „Ave Maria” skomponowany do tego odcinka.

W odcinku wykorzystano fragment publikacji Nabożeństwo Trzech Zdrowaś Maryja O. Jana Chrzciciela z Blois Zakonu OO. Kapucynów, przekład Marian Bartynowski. Kraków 1917.

Cykl „internus” jest realizowany w ramach programu stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – „Kultura w sieci”.

 

----- 

Drogi Czytelniku, prenumerata to potrzebna forma wsparcja pracy redakcji "Christianitas", w sytuacji gdy wszystkie nasze teksty udostępniamy online. Cała wpłacona kwota zostaje przeznaczona na rozwój naszego medium, nic nie zostaje u pośredników, a pismo jest dostarczane do skrzynki pocztowej na koszt redakcji. Co wiecej, do każdej prenumeraty dołączamy numer archiwalny oraz książkę z Biblioteki Christianitas. Zachęcamy do zamawiania prenumeraty już teraz. Wszystkie informacje wszystkie informacje znajdują się TUTAJ.

-----


Piotr Tabakiernik

(1986) – kompozytor, kantor na Mszy trydenckiej w Kościele Środowisk Twórczych w Warszawie i w Brwinowie. Nauczyciel przedmiotów teoretycznych w jednej z warszawskich szkół muzycznych, gdzie prowadzi także zajęcia chorału gregoriańskiego wg metody Solesmes oraz polifonii renesansu.