Słuchowisko
2020.11.26 15:14

Internus. Zapiski więzienne Prymasa Tysiąclecia [7]

 

...we troje...

 

 

(JEŚLI MOŻESZ, ZAŁÓŻ SŁUCHAWKI) 

autor: Piotr Tabakiernik 

czyta: Bartosz Mazur 

gościnnie: Małgorzata Buczkowska (Siostra Maria), Ksawery Szlenkier (Ksiądz Stanisław), napisy początkowe i końcowe przeczytał „pzel”.

Partie dialogowe odcinka powstały w oparciu o „Zapiski więzienne” Prymasa Wyszyńskiego oraz wspomnienia księdza Stanisława Skorodeckiego.

Cykl „internus” jest realizowany w ramach programu stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – „Kultura w sieci”.

 

----- 

Drogi Czytelniku, prenumerata to potrzebna forma wsparcja pracy redakcji "Christianitas", w sytuacji gdy wszystkie nasze teksty udostępniamy online. Cała wpłacona kwota zostaje przeznaczona na rozwój naszego medium, nic nie zostaje u pośredników, a pismo jest dostarczane do skrzynki pocztowej na koszt redakcji. Co wiecej, do każdej prenumeraty dołączamy numer archiwalny oraz książkę z Biblioteki Christianitas. Zachęcamy do zamawiania prenumeraty już teraz. Wszystkie informacje wszystkie informacje znajdują się TUTAJ.

-----


Piotr Tabakiernik

(1986) – kompozytor, kantor na Mszy trydenckiej w Kościele Środowisk Twórczych w Warszawie i w Brwinowie. Nauczyciel przedmiotów teoretycznych w jednej z warszawskich szkół muzycznych, gdzie prowadzi także zajęcia chorału gregoriańskiego wg metody Solesmes oraz polifonii renesansu.