podcasty
2021.05.07 12:28

Zachęcamy do słuchania nowej audycji środowiska "Christianitas"

Ten artykuł, tak jak wszystkie teksty na christianitas.org publikowany jest w wolnym dostępie. Aby pismo i portal mogły trwać i się rozwijać potrzebne jest Państwa wsparcie, także finansowe. Można je przekazywać poprzez serwis Patronite.plZ góry dziękujemy.

Od stycznia, wieloletni przyjaciel "Christianitas", a także dziennikarz radiowy Michał Jędryka i jeden z naszych redaktorów - Tomasz Rowiński rozpoczęli na antenie Radia PiK oraz w internecie emisję cotygodniowej audycji zatytułowanej "Wiara tworzy kulturę", w której na przykładach dawnych i współczesnych pokazują intelektualny i artystyczny dorobek chrześcijaństwa - filozofia, etyka, sztuka w różnych odmianach. Czytelników, którzy znają już cykl radiowy Pawła Milcarka - "Konwersatorium" zachęcamy do odbioru także tej audycji, tych którzy pierwszy raz dowiadują się o naszych formatach radiowych zachęcamy do obu.   

 

O audycji na stronie Polskiego Radia Pomorza i Kujaw możemy przeczytać:

Michał Jędryka i Tomasz Rowiński, autorzy audycji oraz ich goście dyskutują o sposobie, w jaki poszczególne idee chrześcijańskie wpłynęły na nurty myśli społecznej, prądy artystyczne, gatunki muzyczne, pomniki literatury, arcydzieła rzeźby i malarstwa, ale także na koncepcje ekonomiczne, edukacyjne, społeczne oraz… last but not least - polityczne. „Wiara tworzy kulturę” nie ma być typową audycją religijną - przeciwnie - ma postrzegać zjawisko religii chrześcijańskiej w jej bardzo szerokim kulturowym kontekście, w którym występuje ono jako pewien punkt odniesienia, ale często również jako „znak sprzeciwu”.

Wszystkie odcinki cyklu znajdziecie pod linkiem Wiara tworzy kulturę.

 

----- 

Drogi Czytelniku, prenumerata to potrzebna forma wsparcja pracy redakcji "Christianitas", w sytuacji gdy wszystkie nasze teksty udostępniamy online. Cała wpłacona kwota zostaje przeznaczona na rozwój naszego medium, nic nie zostaje u pośredników, a pismo jest dostarczane do skrzynki pocztowej na koszt redakcji. Co wiecej, do każdej prenumeraty dołączamy numer archiwalny oraz książkę z Biblioteki Christianitas. Zachęcamy do zamawiania prenumeraty już teraz. Wszystkie informacje wszystkie informacje znajdują się TUTAJ.


Redakcja

Christianitas - pismo na rzecz ortodoksji