Wydarzenia
2020.03.24 16:22

Na Narodowy Dzień Życia

Z okazji przypadającego dziś Narodowego Dnia Życia, w tym czasie, gdy widzimy jak kruche jest życie i jak ważna i trudna jest walka o jego ochronę, chcemy przede wszystkim wyrazić naszą wdzięczność i solidarność Wszystkim, którzy na pierwszej linii walczą z pandemią, z narażeniem własnego zdrowia i bezpieczeństwa.

Codziennie widzimy wartość kultury życia i solidarności, a także fałsz ideologii pomniejszającej znacznie państwa i odpowiedzialności społecznej, sprowadzającej życie do indywidualnej wygody i przyjemności. Taka nauka musi trwać. Bo zaraza ustąpi, a konieczność przeciwstawiania się kontrkulturze śmierci pozostanie.

Dziś bezpośrednie zagrożenie przemawia do wyobraźni każdego, trzeba, aby bezbronna śmierć najsłabszych przemawiała stale do naszych sumień.

Kilka dni temu miała się odbyć nasza wielka manifestacja na rzecz życia i rodziny. Z powodów oczywistych musieliśmy przełożyć ją na inny czas, ale Narodowy Marsz Życia faktycznie już wyruszył i będzie trwał poprzez modlitwę, wolontariat i solidarność, w tym momencie szczególnie z tymi najstarszymi, narażonymi często nie tylko na atak wirusa, ale na samotność, bezradność i wykluczenie.

Oby Rzeczpospolita z tych trudnych dni wyszła lepsza, oby była państwem cywilizacji życia, czynnie chroniącym życie każdego człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci.

 

Komitet Honorowy Narodowego Marszu Życia

 

"Christianitas" jest patronem medialnym Narodowego Marszu Życia.


Redakcja

Christianitas - pismo na rzecz ortodoksji