VLOGI
2024.04.05 15:26

Czy poezja jest jeszcze w ogóle potrzebna?

Dołącz do społeczności wspierającej "Christianitas"

bezpośrednio:

20 2130 0004 2001 0493 1739 0001 Volkswagen Bank

Fundacja św. Benedykta ul. Dąbrówki 7, Dębogóra 62 – 006 Kobylnica

W tytule wpłaty prosimy wpisać: darowizna na cele statutowe.

Lub pośrednio:

https://patronite.pl/christianitas

 

 

Autorzy:

Michał Gołębiowski, doktor nauk humanistycznych, filolog, historyk literatury, eseista, pisarz, tłumacz. Redaktor pisma „Christianitas”. Autor książek, ostatnio opublikował tom eseistyczny "Słodka ziemia", aktualnie pracuje nad powieścią.

 

Tomasz Rowiński, historyk idei, ekspert w projekcie Ordo Iuris Cywilizacja Instytutu na rzecz kultury prawnej Ordo Iuris (ordoiuris.pl), redaktor pisma "Christianitas" i portalu "Afirmacja". Autor książek, ostatnio opublikował "Turbopapiestwo" i "Anachroniczną nowoczesność", jeden z autorów "Encyklopedii pro-life" (encyklopediaprolife.pl).

Więcej na: christianitas.org facebook.com/Christianitas

 

W styczniu 2023 roku trzech autorów związanych z "Christianitas" Paweł Milcarek, Marek Jurek i Tomasz Rowiński, rozpoczęło nagrywanie dla kanału YT portalu "Afirmacja" formatu, w którym - jak mówił jego tytuł "Teraz i zawsze" - zamierzali rozmawiać się będzie o tym co ważne teraz z perspektywy, która jest istotna zawsze. Z czasem do składu rozmówców dołączył inny redaktor "Christianitas" Michał Gołębiowski, który stał się jednym z głównych głosów "Teraz i zawsze". Okoliczności polityczne i wstrzymanie grantu dla "Afirmacji", do którego zobowiązało się Ministerstwo Sprawiedliwości, spowodowało, że "Teraz i zawsze" przeniosło się na kanał YT macierzystej redakcji autorów programu.

 

Wszystkie rozmowy z pierwszej serii "Teraz i zawsze" możecie wciąż obejrzeć na kanale YT "Afirmacji":

 

Christianitas na YouTube


Redakcja

Christianitas - pismo na rzecz ortodoksji