Wydarzenia
2016.03.02 10:45

By chrześcijanie mogli żyć w pokoju

W piątą niedzielę Wielkiego Postu, 13 marca, ulicami Warszawy już po raz czwarty przejdzie Droga Krzyżowa w intencji prześladowanych chrześcijan. Odbędzie się ona pod hasłem: „By chrześcijanie mogli żyć w pokoju”. Jej inicjatorem jest Instytut Ordo Caritatis.

 

Tematem tegorocznych rozważań będzie cierpienie prześladowanych chrześcijan w różnych częściach świata. Ostatni rok wypełniły przykłady nie tylko exodusu chrześcijan na Bliskim Wschodzie, ale także męczeńskich śmierci. Nie będą zapomniane także przykłady prześladowania od dziesiątków lat trwającego w Chinach, czy w krajach muzułmańskich.

 

„Jesteśmy winni naszym braciom w wierze, chrześcijanom na całym świecie miłość i wsparcie. Nie mamy wpływów politycznych, ale mamy modlitwę – mówi Andrzej Dubiel, rzecznik Instytutu Ordo Caritatis.

 

W niedzielę o godz. 14.00 odprawiona zostanie Eucharystia w kościele św. Klemensa Hofbauera przy ul. Karolkowej 49. Godzinę później rozpocznie się nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Zgromadzeni przejdą ulicami Warszawy do grobu bł. ks. Jerzego Popiełuszki przy kościele św. Stanisława Kostki na Żoliborzu.

 

Droga Krzyżowa jest obecna na Facebooku:

https://www.facebook.com/events/1711786159067722/


Redakcja

Christianitas - pismo na rzecz ortodoksji