Odkryj różaniec

Paweł Milcarek

Klub Książki Katolickiej, 2004

Wersja papierowa dostępna jest z "Christianitas", 27-28/2006.

Odkryj różaniec

Według słów Jana Pawła II, "Różaniec to skarb, który trzeba odkryć". Do tego samego zachęca książka Pawła Milcarka, redaktora naczelnego "Christianitas" i wieloletniego redaktora miesięcznika "Różaniec". 

Przez kilka lat - pisze autor we wstępie do książki - publikowałem na łamach miesięcznika "Różaniec" artykuły o praktyce modlitwy różańcowej. Przyjaciele zachęcali mnie, abym kiedyś wydał je razem w postaci książeczki. Robię to teraz, z nadzieją, że - także w związku z niedawnym Rokiem Różańca - coraz więcej ludzi chce odkryć tę cudowną modlitwę. Na rynku wydawniczym jest już wiele opracowań o Różańcu, ale najczęściej mają one charakter bądź historyczny, bądź bardziej teologiczny. 

A książeczka, którą ośmielam się przedłożyć czytelnikom, ma być najprostszym z możliwych - choć jednak w zamiarze nie nazbyt uproszczonym - wprowadzeniem do odmawiania Różańca, stopniowego odkrywania jego składników i duchowych głębi. 

Na podstawie własnych doświadczeń i reakcji czytelników sądzę, że dla początkujących może być przewodnikiem, powtarzającym w bardziej literackiej formie informacje z książeczek do nabożeństwa, a dla bardziej zaawansowanych jakąś okazją do swoistych "rekolekcji" na temat własnej praktyki różańcowej.

 

----- 

Drogi Czytelniku, skoro jesteśmy już razem tutaj, na końcu tekstu prosimy jeszcze o chwilę uwagi. Udostępniamy ten i inne nasze teksty za darmo. Dzieje się tak dzięki wsparciu naszych czytelników. Jest ono konieczne jeśli nadal mamy to robić.

Zamów „Christianitas” (pojedynczy numer lub prenumeratę)

Wesprzyj „Christianitas”

-----